O FIRME KOLIMAXHistória výroby českého riadu z nehrdzavejúcej ocele začala pred viac ako päťdesiatimi rokmi v Brne. Zo začiatku sa vyrábala iba jedna modelová rada jednoduchého riadu bez sendvičového dna. Po niekoľkých rokoch došlo k doplneniu technologického vybavenia a riad sa začal vyrábať s dvojvrstvovým sendvičovým dnom.

Neskôr bola celá výrobná linka premiestnená do Javorníku na sever Moravy. Výroba pokračovala v jednom zo závodov šumperského výrobného družstva Družspoj až do roku 1999. V rovnakom roku bola výroba ukončená.

1.novembra.2000 bola v obchodom súde v Ostrave zapísaná spoločnosť s ručeným obmedzeným KOLIMAX. Od začiatku je táto spoločnosť vlastnená fyzickými osobami, Romanem Kopřivou a Ing. Jiřím Lidmilou.

Ku koncu roku 2000 prišlo k obnoveniu výroby. Na začiatku v pôvodnom rozsahu, následovala modernizácia výrobných technológií a postupné doplňovanie výrobného sortimentu:

2000 - pôvodná rada riadu
2002 - nová rada riadu KLASIK
2003 - nová rada riadu PREMIUM so sklenenými pokrievkami
2005 - nová aada campingového riadu
2006 - nová rada riadu IBERICO s plastovými úchytkami
2007 - zakúpenie kompletnej technológie na výrobu tlakových hrncov

Technológiu na výrobu tlakových hrncov sme kúpili od spoločnosti SFINX z Českých Budějovic, ktorá vyrábala tlakové hrnce od roku 1993. Pred obnovením výroby sme vykonali úpravy vzhľadu a doplnili sme naviac jeden poistný ventil.2008 - zahájenie výroby tlakových hrncov BIOMAX
2010 - nová rada riadu s keramickou nepriľnavou vrstvou CERAMMAX PRO
2013 - chystáme novú radu riadu s keramickou nepriľnavou u vrstvou

Počas celého obdobia výroby nášho riadu nedošlo k žiadnym kompromisom. A to ako v kvalite používaných materiálov, tak v kvalite originálnych technologických postupov. Vďaka týmto zásadám dodnes vznikajú výrobky, pri ktorých naši zákazníci oceňujú vysokú kvalitu, dokonalý vzhľad a dlhú životnosť.

Prajeme vám veľa pekných chvíľ s riadom KOLIMAX. Užívajte si naplno jeho neobyčajných vlastností a oddávajte sa celkom svojmu kuchárskemu umeniu.

DOPRAVA ZADARMO

pri nákupe nad 70€

Hodnotenie zákazníkov

19. ledna 2022, Ověřený zákazník 

18. ledna 2022, Ověřený zákazník 

Výrobok je excelentný . Veľmi kvalitný materiál . Odporúčam

16. ledna 2022, Ověřený zákazník 

Ďalšie hodnotenieAko vyrábame riad Kolimax

Reklamný spot Kolimax

KOLIMAX v receptáři EXTRA

KOLIMAX Charta kvality
Kvalitný riad od českého výrobcu.
Volajte: +420 730 155 238 - denne od 9:00 do 21:00 hod.
CZ

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. souhlasím / další informace